Ertuğrul Doğan: Tekneler yeniden yüzecek

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, yarışabilecek ve değer kazanabilecek bir kadro oluşturduklarını söyledi.

Kulüp dergisine açıklamada bulunan Doğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

– Geleceğe umutsuz bakamayız. En büyük umudumuz Trabzonspor’dur. O her zaman yol ve yoldaş olmuştur.

– Camiamızı uzun yıllar bekletmeden bir yandan yarışır olmayı sürdürüp diğer yandan da üreten, değer yaratan bir Trabzonspor yolunu seçtik. Zordu. Bu kısa sürede hem yarışabilecek, hem de değer kazanabilecek bir kadro oluşturduk.

– Uğurcan, Abdülkadir, Bakasetas, Visca, Trezeguet, Onuachu ve Pepe gibi oyuncuları Mendy, Mehmet Can, Teklic, Enis, Göktan ve Onuralp gibi gençlerle harmanlayıp yeniden en güçlü takım olma hikayesini yazacağız.

– Saha içerisinde başladığımız bu yapılanma, yaptığımız ekonomik hamlelerle saha dışında da sürdürülebilir olacak. Yine çok kısa sürede kulübe sağladığımız gerek sponsorluk, gerekse karşılıksız nakit akışıyla bundan sonraki yol haritamızı da camiamıza sunduğumuzu düşünüyorum.

– Trabzonspor’un büyüklüğünün de, altına girdiğimiz yükün ağırlığının da, camianın beklentisinin de farkındayız. Ve şuna eminiz ki, Trabzonspor bu sisli havayı dağıtacak, hep birlikte güzel bir mayıs sabahında yeniden Karadeniz’in dalgalarında teknelerimizi yüzdüreceğiz.

BİR SARI DAHA OLURSA CEZA

Ligin ilk 5 haftasında Trabzonspor’a toplam 16 kart çıkarken, bunların 11’ini futbolcular, 5’ini ise teknik ekip gördü. Teknik Direktör Nenad Bjelica’nın yardımcısı Nino Bule ise gördüğü 3 sarı kartla sınıra geldi. Deneyimli antrenör 1 kart daha görürse ceza alacak ve bir sonraki maçta kulübede olamayacak. Bjelica ile tercüman Ercan Ildız 1’er kez sarı kart ile cezalandırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir