Putin’in 30 yıl önce çekilen görüntüleri yayınlandı: ‘Maço imajından çok uzak’

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, 1990’lı yılların başında Finlandiya’ya gerçekleştirdiği bir ziyarette çekilen görüntüleri yayınlandı. Uzun saç kesimiyle ve renkli kıyafetleriyle dikkat çeken Putin’in söz konusu görüntüleri, Finlandiya merkezli basın kuruluşu YLE tarafından paylaşıldı. Videonun, isimsiz bir kaynak tarafından gönderildiği belirtildi. YLE, görüntülerin ‘Putin’in kendisi için yarattığı maço ve diktatör imajından çok uzak olduğunu’ yazdı.

O zamanlar 40’lı yaşlarında olan ve Sovyetler Birliği döneminin istihbarat servisi KGB’de görev yapan Putin’in masa tenisi oynadığı görülüyor. Videoda aynı zamanda, Putin’in eski eşi Lyudmila ve kızları Maria ile Katerina da yer alıyor.

The Guardian’ın aktardığına göre video, Putin’in dönemin St. Petersburg Belediye Başkanı Anatoly Sobchak’ın danışmanı olmasından kısa bir süre sona çekilmiş. Habere göre video, Rusya’dan kereste ithal eden Finlandiyalı Thomesto şirketine ait bir konutta kaydedilmiş. Bu konut, Finlandiya’nın güney kıyısında, Helsinki’nin yaklaşık 100 kilometre batısında Raseborg’daki Torsö adasında bulunuyor.

Başka bir sahnede ise, grubun ahşap bir dağ evinde bira ve şarap eşliğinde öğle yemeği yediği görülüyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x